Erich Maria Remarque: Láska je ako vietor - nemôžeš ju vidieť, ale môžeš ju cítiť
Erich Maria Remarque nemecký spisovateľ  židovského pôvodu, patrí medzi najväčšie osobnosti literárneho sveta. Jeho diela stále patria medzi najčítanejšie a jeho posolstvá majú svoj zmysel. Prečítajte si Remarqueové citáty, ktoré sme pre vás vybrali. Inšpirujte sa a zamyslite sa. 
Tvoj človek nie je ten s ktorým ti je dobre, takých  môžu byť stovky. Tvoj človek je ten, bez ktorého je ti zle.
Ospravedlnenie neznamená, že ty nemáš pravdu a ten druhý áno. Ospravedlnenie znamená, že hodnota vášho vzťahu je viac ako to, kto má pravdu.Bez lásky je človek len mŕtvola na dovolenke.
Za všetko môžu cyklisti. Prečo cyklisti? A prečo Židia?Láska nie je obchodník, ktorý chce dostať naspäť svoje investície.Nikto nikdy nevie, či toho koho práve ľutujeme, nebudeme ešte raz považovať za šťastného.
Láska je ako vietor - nemôžeš ju vidieť, ale môžeš ju cítiť.
Zapamätaj si jednu vec chlapec, nikdy, nikdy a ešte raz nikdy sa nestaneš smiešnym v očiach ženy, ak urobíš niečo len pre ňu.Žena nemusí hovoriť mužovi, že ho miluje. O tom hovoria jej oči. Jej lesknúci sa a šťastný pohľad povie viac ako akékoľvek slová.Najťažšie sa hľadajú slová najmä v situácii, keď treba niečo povedať.
Láska nepotrebuje objasnenia, láska potrebuje činy.Nie je dôležité ako často sa vidíme dôležité je to, čo tie stretnutia pre nás znamenajú.Prvý človek na ktorého myslíš, keď ráno vstaneš a posledný človek na ktorého myslíš, pred tým ako zaspíš je dôvodom tvojho šťastia alebo bolesti.

Autor: Afi.sk
Foto: archív