Hodinky Eterna fungujú bez poruchy aj po 64 rokoch

Hodinárska spoločnosť Eterna SA bola založená roku v 1856 vo Švajčiarsku. 
Zakladateľmi boli Jozef Girand a Urs Shild, pôvodne mala spoločnosť názov Rohwerke Girard & Schild v Grenchen. Firma sa špecializovala na výrobu vreckových hodiniek. V roku 1906 sa firma premenovala a nesie názov Eterna. 

Švajčiarska firma sa výrazne zapísala do histórie svetového hodinárskeho priemyslu a patrí medzi najrešpektovanejšie hodinárske spoločnosti na svete. Eterna počas svojej existencie vynašla niekoľko unikátnych patentov, ktoré zmenili mechanické strojčeky. Do dnes vyrába svoje vlastné kalibre, ktoré sú na vysokej konštrukčnej úrovni.   

Pred nedávno dostali do centrály spoločnosti Eterna list z Anglicka. Majiteľ hodiniek v ňom napísal, že si hodinky Eterna kúpil pred 64 rokmi. Po celý čas ich používania, fungujú bez poruchy. Chcel som len, aby ste o tom vedeli, napísal šťastný majiteľ na záver listu. 

Väčšiu pochvalu sme ani nemohli dostať. Odpovedali predstavitelia spoločnosti Eterna prostredníctvom svojej sociálnej siete kde zverejnili aj zaslaný list.    Eterna 1948 Legacy Big Date Silver alligator brown (8300 €)
Eterna Kontiki Quartz Chronograph kaki (1255 €)


Eterna Avant-Garde Quartz Lady burgundy leather (675 €)
Eterna Chronograph Limited Edition 1938 (3370 €)Hodinky Eterna si môžete kúpiť v obchode www.chronoshop.cz  TU

Autor: Afi.sk

Zdroj: Eterna
Foto:  Eterna