12 dôvodov, prečo sa nikdy nevzdať

Nevzdávať sa, to je jediný spôsob ako uspieť. Nie je väčšie majstrovstvo v živote ako schopnosť opäť sa postaviť na nohy, keď spadnete pri neúspechu. Po páde sa snažte postaviť čo najskôr. Prinášame vám 12 dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, že nikdy by ste sa nemali vzdávať.


1. Pokiaľ ste živý, všetko je možné
Len smrť je jediný dôvod, prečo nedosiahnete, to čo ste chceli. Pokiaľ ste živý a zdravý, máte množstvo šancí dosiahnuť to, čo chcete.


2. Buďte realistami
Urobiť niečo výborne na prvýkrát je takmer nemožné, ale to ešte nie je dôvod, aby ste sa na všetko vykašlali. Áno, budú neúspechy aj chyby, ale v konečnom dôsledku sú to skúsenosti, ktoré vám pomôžu na ceste k vytúženému cieľu.


3. Ste silnejší ako si myslíte
Obrovský problém nemá šancu vás zastaviť, ak mu to sami nedovolíte. To isté platí aj o sto obrovských problémoch a tisícoch obrovských prekážok. Všetky môžete poraziť.


4. Prijmite zodpovednosť
Buďte zodpovedný, prejavte sa. Povedzte svetu, že tu ste. Neseďte v kúte a dosiahnite to, čo chcete dosiahnuť.


5. Okrem vás, to robí aj niekto iný
To predsa nie je žiadne prekvapenie ani prekážka. Práve naopak. Dokázal to on, dokážete to aj vy.


6. Verte v svoj sen
Aj keď vám hovoria, že to nie je možné. Každá veľká vec sa na začiatku zdala nemožná.


7. Vaši najbližší
Práve oni, viac ako ktokoľvek iný, vám môžu dodať vieru vo vaše sily.


8. Ľudia sú na tom horšie ako vy
Vždy sa nájdu milióny ľudí, ktorí sú na tom horšie ako vy, ale to ich ešte nedonútilo k tomu, aby sa vzdali. Bojujú každý deň na ceste za svojim cieľom.


9. Zaslúžite si byť šťastný
Rovnako ako každý iný človek na Zemi.


10. Motivujte druhých
Len máločo sa vyrovná pocitu, keď si uvedomíte, že motivujete druhých a pomáhate im na ceste za svojim vysneným cieľom. Týmto konaním, pomáhate nevzdať sa aj sebe.


11. Už ste veľmi blízko
Jedna čínska múdrosť hovorí: "Čím bližšie si k cieľu, tým väčší máš pocit vzdať sa."


12. Všetko má svoj čas
Walt Disney dostal výpoveď z práce, pretože mal málo nápadov. Mendelejev mal trojku z chémie. Spomeňte si na nich, keď budete mať pocit, že sa vám nič nedarí. Všetko príde. Všetko má svoj čas.Autor a koláž: Afi.sk