Juraj Kukura: Podle mě Bůh je a jeho jméno je pokora


Juraj Kukura patrí už desaťročia medzi našich najlepších a najznámejších hercov. Riaditeľ Divadla Aréna sa aktívne zapája do našej kultúrnej tvorby a jeho myšlienky sú mnohokrát inšpirujúce s hlbokým posolstvom. Pripravili sme pre vás výber najzaujímavejších citátov Juraja Kukuru. Zamyslite sa a inšpirujte sa. 

Na svou matku myslím často a mohu poradit všem, kdo zacházejí povrchně s nedělními obědy u své matky, aby je rozšířili. 
(novinky.cz)Demokracie došla na své hranice, nikoli ze své podstaty, ale protože se spojila s kapitálem. Je zásadně ovlivněna kapitálem. Demokracie velkých států se ohýbá podle toho, jaké se dělají obchody. 
(novinky.cz)Není hanba opisovat, důležité je, jestli opisujete to dobré. 
(Časopis reflex)Divadlo je umění a proces. A proces je pokus, jenž může vyjít, a také nemusí. Důležité je, aby se člověk pokusil. 
(Časopis reflex)U talentovaných, zajímavých lidí neúspěch neznamená vůbec nic. Pro netalentované to je samozřejmě konec.
(Časopis reflex)Bez diváků nemůžeme existovat.
(Časopis reflex)Nedostatek víry je v dnešní Evropě problém. 
(Časopis reflex)Podle mě Bůh je a jeho jméno je pokora. Tak je to jednoduché. Pokora je Bůh. A když má člověk Boha, není na světě sám.
(Časopis reflex)Divím se mladým hercům, že sedí doma. Vážím si jich, ale já bych tu neseděl. Odešel bych do Los Angeles dělat taxikáře nebo já nevím co, chodil po castinzích a snažil se dosáhnout úspěchu v zahraničí.
(Idnes)

Ja by som chcel, aby ľudia nechodili do divadla len vtedy, keď sa môžu baviť a smiať na lacných vtipoch.
(sme)Nepoznám žiadneho Nemca, Rakúšana, Francúza, Číňana, Čecha, Slováka. Sú to len ľudia kvalitní alebo nekvalitní, slušní alebo neslušní, inak ich nerozlišujem.
(Čas pre ženy)Hlavné mesto má okrem výhod aj povinnosti. Jednou z nich je, že kultúra musí byť prítomná aj v lete.
(sme)Morčacie stehno zjete, auto ojazdíte, ale kultúra zostáva. Zostávajú filmy, knihy, obrazy. 
(sme)Mám byty v Hamburgu, Prahe aj Bratislave. Kde je môj domov? 
Doma som tam, kde je moja manželka.
(sme.sk)Môžete byť v Riu de Janeiro, no keď ste s človekom, s ktorým si nemáte čo povedať, alebo s manželkou, kde je manželstvo rozbité, je to katastrofálna dovolenka. Ale keď ste s niekým, koho máte rád, stačí, aby ste si dali žemľu so salámou na nejakej lavičke, pozeráte sa na more a ste šťastný.
(pluska.sk)Stretol som veľa hviezd a skoro bez výnimky to boli skromní a plachí ľudia, ktorí nepotrebovali dávať najavo, akí sú dobrí.
(Čas pre ženy)Ak máte čistú vodu, z ktorej nedostanete týfus, a máte chlieb, začína sa blahobyt. Preto nikdy nevyhodím žiadne jedlo.
(Čas pre ženy)Moja žena tvrdí, že pre ňu je najdôležitejšie, že i po toľkých rokoch ju dokážem rozosmiať. 
(Čas pre ženy)
Autor: Afi.sk
Foto: wikipedia, archív